Lāzertags, tautā zināms arī kā lāzerpeintbols vai laser tag (angliskais nosaukums), ir aktīva un interesanta šaušanas spēle jauniem cilvēkiem. Tās pamatā ir moderni bezvadu lāzera ieroči un galvas apsēji ar staru uztvērējiem. Šī spēle lieliski papildina visdažādākos izklaides formātus, tādus kā bērnu ballītes, korporatīvos pasākumus u.c.

Kas ir Lāzertags?
Vēlaties uzspēlēt lāzertagu?
Lāzerpeintbola apraksts
Lāzera peintbols ir ļoti populāra un aktuāla izklaide gan lieliem, gan maziem. Spēlei nepieciešamais ekipējums ir viegls un ērti saprotams – katram spēlētājam tiek izdalīts savs šaujamierocis, kas sver, apmēram, vienu kilogramu un ir veidots no izturīgas plastmasas, kā arī galvas apsējs, kas uztver pretinieku raidītos šāvienus. Spēlētāji, visbiežāk, tiek sadalīti divās komandās, kas savstarpēji sacenšas, izpildot spēles instruktora piedāvātās misijas un uzdevumus.
Kā un kad tas radās?
Izrādās, ka lāzertaga izcelšanās meklējama vairāk nekā 40 gadu senā pagātnē, Amerikas Savienotajās Valstīs. Tolaik ASV bruņotie izstrādāja īpašu lāzeru sistēmu (MILES), kas tika stiprināta pie karavīru šaujamieroča, un ko izmantoja treniņnolūkos – imitējot kaujas situācijas. Pats par sevi saprotams, ka neviens nešaus pa saviem ierindas biedriem ar īstām patronām, bet šī sistēma ļāva izdarīt tālus un precīzus šāvienus, kas nenodarīja absolūti nekādus miesas bojājumus.

Neilgi pēc tam, civiliedzīvotāji to pielāgoja izklaides industrijas vajadzībām, radot plastmasas šaujamieročus, kas raidīja krāsainus lāzera starus. Šie šaujamieroči, izmantojot vadus, bija savienoti ar samērā smagām plastmasas vestēm, kurās bija iestrādāti lāzerstaru uztvērēji. Cilvēki, kas vēlējās uzspēlēt laser tag, tika pie šāda spēles komplekta un varēja sacensties ar saviem draugiem, kurš ilgāk izdzīvos tumšajā spēles arēnā, kas, visbiežāk, bija paliela izmēra telpa ar dažādiem labirintiem un šķēršļiem. Ejot laikam, šī tehnoloģija ir ļoti attīstījusies, kas ļauj lāzertagu pacelt jaunā līmenī.
Spēlei nepieciešamais ekipējums
Spēlei nepieciešamo ekipējumu veido visdažādākās ierīces, kas ir savstarpēji savienotas. Pašā pamatā ir spēlētājiem izsniedzamie ieroči un lāzerstaru uztvērēji. Klasiski šie ieroči ir veidoti no cietas plastmasas un atgādina AK-12LT automātiskos ieročus. Tie ir samērā viegli (nepilns kilograms), un ar tiem spēlēt var gan bērni, gan pieaugušie. Tomēr kompānija Laserwar ražo arī ieroču replikas – lāzerpeintbola ieročus, kas veidoti no metāla – tie sver un izskatās tāpat, kā oriģināli. Šādi ieroči vairāk ir piemēroti lieliem lāzertaga entuziastiem, kas izklaides pasākumu vietā daudz labprātāk apmeklē privātus pasākumus armijas poligonos, izspēlējot dažādas kaujas simulācijas.

Lāzerstaru uztvērēji klasiski ir uz galvas stiprināmi apsēji, kuros iebūvēti sensori. Precīza trāpījuma gadījumā apsējs sāk mirgot un vibrēt. Ja pa spēlētāju ir veikti vairāki precīzi trāpījumi – apsējs konstanti deg noteiktā krāsā un spēlētājam nākas doties uz savu bāzi un “atdzīvoties”, izmantojot gudro aptieciņu, jo viņš vairs nevar pašaut – ierocis bezvadu režīmā ir savienots ar galvas apsēju, tādēļ pēc “spēlētāja nāves” vairs nedarbojas. Gudrās aptieciņas klasiski ir nelielas metāla kastītes ar sarkanu pogu, pēc kuras nospiešanas spēlētājam tiek atjaunotas dzīvības un munīcijas rezerves.

Spēles instruktoram ir pieejama speciāla tālvadības pults, ar kuras palīdzību ir iespējams programmēt spēlētāju dzīvību skaitu, munīcijas daudzumu, trāpījuma stiprumu, komandu skaitu un daudz ko citu. Šie iestatījumi tiek pielāgoti katrai konkrētajai situācijai. Vēl ekipējuma arsenālā ir kontrolpunkti – stabiņi, kuros spēlētājiem ir jāraida vertikālu šāvienu, lai tie sāktu degt konkrētās komandas krāsā. Arī šos stabiņus ir iespējams programmēt visdažādākajos veidos, un tie lieliski papildina misijas un uzdevumus. Vēl ir jāpiemin, ka plašajā lāzertaga arsenālā ir pieejamas arī granātas, programmējami spridzekļi un daudz kas cits – tas viss spēles procesu padara vēl daudzveidīgāku.
Kāds ir spēles process?
Ikvienam spēlēt gribētājam būtu jārēķinās ne tikai ar to, ka lāzertags ir forša un interesanta izklaide, bet arī ar to, ka nāksies pamatīgi izkustēties un iesvīst, jo tā ir aktivitāte ar lielo burtu. Visus spēlēt gribētājus spēles instruktors sadalīs divās vai vairāk komandās, atkarībā no cilvēku skaita un līdzšinējās pieredzes. Katram tiks izsniegts spēlei nepieciešamais ekipējums un izstāstīti spēles noteikumi, izskaidroti iestatījumi. Pēc tam katrai no komandām tiks ierādīta sava bāze, kurā atradīsies gudrā aptieciņa – ierīce, kas ļaus atdzīvoties pēc tam, kad spēlētāju kāds būs “nošāvis”.

Tieši šī atdzīvošanās iespēja šo spēli padara par tik aktīvu – ikviens no dzīvību zaudējušajiem zibenīgi skries uz savas komandas bāzi, lai atdzīvotos un pēc iespējas ātrāk tiktu atpakaļ spēlē. Minimālais spēlētāju skaits pēc mūsu ieskatiem ir 6 – trīs katrā komandā. Optimalais – 10 – pieci katrā komandā. Visas spēles garumā instruktors komandām dos visdažādākos uzdevumus un misijas, kas ļaus komandām krāt punktus un savstarpēji sacensties. Spēles noslēgumā ikviena dalībnieka seju rotās smaids un gandarījums par nupat piedzīvoto. Tomēr, tas nav viss. Pēc spēles katrs no dalībniekiem saņems arī izdruku ar spēles statistiku. Tajā būs redzams, cik reizes dalībnieks ir nošauts, cik reizes viņš ir nošāvis kādu citu, cik lodes patērējis utt. Šādu izdruku būs iespējams paturēt kā suvenīru.
Misijas un uzdevumi
Lai spēles process neliktos vienveidīgs un garlaicīgs, instruktors būs parūpējies par plašu uzdevumu un misiju spektru. Tas ļaus spēles procesam piešķirt krāsainu daudzveidību un samazinās jebkādu rutīnas iespējamību. Piemēram, klasiska misija ir kontrolpunktu ieņemšana un noturēšana. Spēles laukumā, trīs dažādās vietās, būs izvietoti elektroniski kontrolpunkti. Spēlētāju uzdevumus ir tajos no augšas raidīt šāvienu, lai kontrolpunkts sāktu degt komandas krāsā. To pašu centīsies darīt arī pretinieku komanda, un to nedrīkst pieļaut! Kad kontrolpunkts kopsummā būs dedzis vismaz 5 minūtes konkrētās komandas krāsā, tas skaitīsies noturēts – tas sāks mirgot šīs komandas krāsā un to vairs nebūs iespējams “ieņemt”. Tā komanda, kurai izdosies noturēt vismaz divus no trim kontrolpunktiem, uzvarēs. Kontrollaiku ir iespējams arī mainīt.

Cita populāra misija ir spēle bez atdzīvošanās iespējām. Tā ir krietni lēnāka un piesardzīgāka. Katrs no nošautajiem spēlētājiem klusām dodas laukuma malā un gaida spēles beigas. Uzvar tā komanda, kuras dalībnieks ir izdzīvojis kā pēdējais. Ļoti populāra ir arī karoga zādzība – katras komandas bāzē atrodas divi ugunsdzēšamie baloni. Pretinieku uzdevums ir tikt līdz pretinieku bāzei un pa vienam šos balonus nogādāt līdz savai bāzei. “Mirušie” spēlētāji balonus nest nedrīkst, un tie paliek vietā, kur spēlētājs tika nošauts. Uzvar tā komanda, kurai pirmajai ir izdevies abus pretinieku balonus nogādāt savā bāzē. Ir arī citas, alternatīvas misijas – ķīlnieku atbrīvošana, bumbas uzstādīšana un atmīnēšana, VIP personas nosargāšana un pārvešana, “viens pret visiem”, zombiju apokalipse u.c.
Lāzerpeintbola priekšrocības
Lāzerpeintbolam, salīdzinājumā ar līdzīgām šaušanas izklaidēm, kā piemēram peintbolam un airsoftam, ir daudz un dažādas priekšrocības, kas padara to par populārāko no šāda veida aktivitātēm. Jāsāk ar to, ka lāzertags nav sāpīgs vai traumatisks, kas nozīmē, ka to ar prieku izbaudīs arī sievietes un bērni. Šai izklaidei būs zemākas un paredzamas izmaksas, jo nebūs papildus jāmaksā par aizsargtērpiem un bumbiņām – lāzera peintbolu var spēlēt arī šortos un t-kreklā, izšaut 10 000 reizes, turpretim, peintbolam vajadzēs aizsargtērpu un pēc pirmajiem 100 šāvieniem nāksies iegādāties papildus munīciju, kas kopējās izmaksas var pat dubultot vai trīskāršot.
- Precīzi šāvieni līdz pat 250 m
- Salīdzinoši zemas izmaksas
- Spēles process nav traumatisks
- Nav iespējams “šmaukties”
- Viegls un ērts ekipējums
- Forša un veselīga aktivitāte
- Attīsta komandas garu
- Aizrauj visa vecuma cilvēkus
Kaut arī bez sāpēm un zilumiem, šī spēle ir ļoti realistiska tālo un precīzo šāvienu dēļ. Atšķirībā no peintbola vai arisofta, šeit nav iespējams šmaukties, sakot, ka man jau netrāpīja, tāpēc turpināju spēlēt. Ja būs trāpīts noteiktu skaitu reižu – ierocis izslēgsies un būs jāskrien atdzīvoties. Un lielā skriešana automātiski izslēdz garlaikošanos tiem, kas sēž malā, jo tādu nebūs – visu laiku būs iespējams kustēties un iesaistīties spēles procesā. Lāzera peintbolu ir iespējams organizēt praktiski jebkurā vietā – ēkā, mežā, pļavā vai poligonā, jo nav nepieciešami drošības tīkli laukuma malās.
Kam tas ir piemērots?
Pirmajā brīdī varētu likties, ka tieši starp vīriešiem un ieročiem var likt vienādības zīmi, taču lāzerpeintbolu ļoti labprāt spēlē arī daiļā dzimuma pārstāves. Un kā tad ar bērnībā spēlētajiem sētas kariņiem, kur labprāt iesaistās visi kaimiņu bērni? Jā, lāzera peintbols pateicoties vieglajiem ieročiem un nesāpīgajam spēles procesam, ir lieliski piemērots arī bērniem. Viņi ir stāvā sajūsmā par šādu izklaides formātu! Jo vecāki neļautu spēlēt peintbolu…

Arī dāmas peintbola vietā daudz labprātāk izvēlas lāzera peintbolu, jo reti kura daiļā dzimuma pārstāve vēlas spēles procesā gūt zilumus.. Tieši tāpēc, ja puiši grib pašaudīties, bet arī dāmas negrib palikt malā, tad tieši lāzera peintbols būs zelta vidusceļš. Bet kā ar vecuma ierobežojumu? Esam novērojuši, ka bērniem, kas jaunāki par septiņiem, astoņiem gadiem ir grūti izprast spēles noteikumus un procesu, tāpēc rekomendējam spēlēt tikai astoņgadīgiem un vecākiem. Esam redzējuši arī to, kā spēles procesā ar prieku iesaistās bērnu vecvecāki, un arī viņu sajūsma par to ir neviltota. Tā ir universāla izklaide teju ikvienam – galvenais ir vēlme izkustēties un labi pavadīt laiku!
Populārākie izklaides formāti
Ja lāzertags rada pozitīvas emocijas, tad, pats par sevi saprotams, cilvēki ar prieku izmēģina šo izklaidi. Tomēr tas nav tas pats, kas pirkt maizi vai pienu – lai to spēlētu ir nepieciešams kāds īpašs notikums, kuram par godu, kopā ar draugiem vai kolēģiem, labi pavadīt laiku, skrienot un pozitīvā veidā sacenšoties. Šeit būs četri populārākie iemesli uzspēlēt:
Bērnu ballītes
Pirmajā brīdī būs grūti tam noticēt, taču absolūtais vairums lāzerpeintbola spēļu ir bērnu vai pusaudžu dzimšanas dienas svinības. Jā, bērniem patīk lāzerpeintbols un tas arī ir lieliski piemērots viņiem – veselīga izkustēšanās, daudz pozitīvu emociju un nekādu traumu vai zilumu. Tā ir diezgan nopietna problēma, ka mūsdienu jaunatne kļūst arvien mazkustīgāka un sporta vietā izvēlas paskraidīt datorspēlēs. Šī ir lieliska iespēja – sportiska aktivitāte, kas bērnos rada prieku.

Un pats labākais ir tas, ka ikvienā laukumā ir pieejama arī atsevišķa telpa svētku galda uzklāšanai, kas ļaus ne tikai atjaunot enerģijas rezerves pēc spraigas un notikumiem bagātas spēles, bet arī uzcienāt draugus ar dzimšanas dienas torti. Tur varēsiet uzturēties gan spēles laikā, gan arī pēc tās.
Korporatīvie pasākumi
Komandas saliedēšanas (team building) pamatā allaž ir nodarbe, ko kolektīvs var veikt plecu pie pleca, un kas rada pozitīvas emocijas. Tādā veidā tīri psiholoģiski cilvēka kolēģi asociēsies ar prieku, un, attiecīgi, arī darbs ar labi pavadītu laiku. To sauc par praiminga efektu – cilvēka smadzenes informāciju ievāc, apstrādā un saglabā kompleksi. Tieši tādēļ lāzertags ir kā radīts korporatīvajiem pasākumiem, jo ne tikai ļaus labi pavadīt laiku, bet izveidos no kolēģiem reālus draugus.

Plecu pie pleca viņi cīnīsies par uzvaru un pēc spēles, pozitīvā gaisotnē, pārrunās nupat piedzīvoto. Bez tam, nav daudz tādas izklaides, kas būtu piemērotas abiem dzimumiem un kuru pamatā būtu komandas darbs. Šo gadu laikā esam organizējuši kolektīva saliedēšanas pasākumus tādiem uzņēmumiem kā Swedbank, Bite, Statoil, Tele2 un daudziem citiem.
Vecpuišu un vecmeitu ballītes
Nu jau par klasiku ir kļuvusi pirmskāzu nosvinēšana draugu lokā, bez otrās pusītes, darot trakas lietas un pamatīgi izklaidējoties. Šīs dienas aktivitāšu klāsts parasti ir visnotaļ plašs – tiek apmeklētas visdažādākās izklaides vietas, retāk – mājas apstākļos, darot garlaicīgas lietas. Viena no populārākajām šajā dienā ir lāzera peintbols. Jūs jautāsiet – kādēļ tā?

Tas tādēļ, ka šī aktivitāte ļauj pamatīgi uzlādēties ar pozitīvām emocijām un no sirds pavadīt laiku kopā ar labākajiem draugiem. Bez tam, atšķirībā no peintbola, šeit saņemta šāviena rezultātā nav iespējams gūt sāpes vai zilumus, kas absolūti neietu kopā ar kāzu dienu.. Lāzera peintbols biežāk ir viena no aktivitātēm, un pēc tam svinētāji dodas tālāk – jaunu piedzīvojumu medībās. Reizēm lāzera peintbols tiek ievīts kādā interesantā stāstā un pasākuma tematikā, piemēram, vecpuisim ar draugiem, izmantojot ieročus, nākas atbrīvot striptīza dejotājas no ļaundaru nagiem utt. Ballīšu rīkotājiem parasti ir nebeidzama iztēles straume, kas rezultējas patiešām foršos un oriģinālos pasākumos.
Izklaide kopā ar draugiem
Reizēm pienāk brīži, kad ikdienas rutīna ir kļuvusi par smagu un gribas padarīt kaut ko foršu. Tas ir brīdis, kad savākties kopā ar draugiem, sapirkt našķus un dzērienus, un doties uz kādu izklaides vietu. Iespējams, tādu, kur līdz šim nekad neesat bijuši. Viena no foršākajām vietām, kur labi pavadīt laiku ar draugiem, ir lāzerpeintbola iekštelpu parks (vai arī āra parks, ja ir vasaras sezona).

Lāzerpeintbols ļaus jums ne tikai pamatīgi izkustēties un uzlādēties ar pozitīvām emocijām, bet arī nostiprināt savas draudzības saites. Goda vārds, nekas nav foršāks kā divas stundas spēlēt foršas misijas, un pēc tam piedzīvoto pārrunāt pie uzkodu galda. Jā, jūsu rīcībā būs svinību un atpūtas telpa, kurā nav skaļuma ierobežojumu, kurā brīvi varēsiet uzturēties gan spēles laikā, gan arī pēc tās. Bet ja nu gadījumā ikdienā šādas izklaides nav pa kabatai, tad noteikti atcerieties, ka Jūsu dzimšanas dienā mēs Jūs gaidīsim ciemos un darīsim visu, lai ballīte izdotos superīga un neaizmirstama.
Kur spēlēt lāzerpeintbolu?
Lāzerpeintbolu ir iespējams spēlēt praktiski jebkur. Tas lielā mērā ir saistīs ar šīs tehnoloģijas nekaitīgumu gan attiecībā uz cilvēka veselību, gan attiecībā uz apkārtējo vidi. Tomēr Latvijā ir vairākas vietas, kur ir izveidoti īpaši laser tag laukumi – gan telpās, gan ārpus tām. Tie ir iekārtoti, paturot prātā ar spēli saistītās nianses – tā, lai tur būtu iespējams pildīt daudzās misijas un uzdevumus, un komandu bāzes atrastos vienlīdz izdevīgās pozīcijās.
Iekštelpu laukumos Rīgā
Nenoliedzami, Rīgā pieejamie lāzertaga laukumi ir paši iecienītākie un apmeklētākie. Galvenokārt, iekštelpās esošie. Tas tādēļ, ka laikapstākļi Latvijā nereti ir neprognozējamāki par daiļā dzimuma pārstāvēm. Šodien var spīdēt smuka saulīte, bet rīt, pēkšņi, uznāk spēcīgs lietus. Bez tam, gadā ir tikai daži mēneši, kad no sirds var izbaudīt vasarīgu laiku. Tādēļ vairums spēlēt gribētāju izvēlas uzspēlēt, piemēram, Torņakalna laukumā, kas iekārtots senas rūpnīcas telpās. Tur interjera izveidē savu roku ir pielikuši arī Latvijas labākie graffiti mākslinieki, tādā veidā radot ļoti īpašu un tematisku atmosfēru.

Rīgas kreisajā krastā atrodas arī Iļģuciema iekštelpu laukums, kas izceļas ar ļoti pārdomāto šķēršļu izvietojumu dinamiskai spēlei, un Imantas laukums, kas izveidots agrākās Rīgas Radio rūpnīcas telpās. Tur spēle liksies interesanta mazām dalībnieku grupām – līdz 10 cilvēkiem. Labajā krastā ir divi ievērības cienīgi laukumi – lielākais no tiem atrodas Juglā. Taisnību sakot, tas ir lielākais visā Baltijā, un ir piemērots vidējām vai lielām dalībnieku grupām – 12 līdz 50 spēlētājiem. Interesanta alternatīva atrodas VEF rūpnīcas telpās – tas ir iekštelpu laukums, ko veido peintbolam paredzētie, piepūšamie šķēršļi. Laukums nav liels, tādēļ spēle tajā ir strauja un dinamiska.
Āra laukumos Rīgā
Par cik patiesi vasarīgas vasaras Latvijā nav bieža parādība, cilvēki tās no sirds izbauda un ar lielāko prieku atrodas ārā, svaigā gaisā, zaļumos vai pie ūdens. Kad runa ir par izklaidi, cilvēku rīcība īpaši neatšķiras – vasarā, ja tā nav drēgna un lietaina, pieprasītākie ir tieši lāzerpeintbola āra laukumi. Lielākais un populārākais no āra laukumiem atrodas Andrejsalā. Tur laukumu veido visdažādākie šķēršļi un ierakumi, taču pats interesantākais tur ir urbānais skats uz ostu un seno Rīgas spēkstaciju. Vēl pieminēšanas vērts ir fakts, ka tur ir iespējams norezervēt arī pirti un baļļu.

Otra iespējamā opcija, kur spēlēt lāzera peintbolu vasaras mēnešos, ir Mežaparkā. Tur ir ne tikai svaigs gaiss un plaša teritorija, kur kārtīgi izskrieties, bet arī priežu radītā ēna, kas nav mazsvarīga patiesi saulainā dienā. Lieki piebilst, ka tā ir arī lieliska vieta piknikam – Jūsu rīcībā būs bezmaksas atpūtas nojumes un arī grils. Rīgā un tās tuvumā ir arī daži maza izmēra āra laukumi. Tie ir piemēroti tuvumā dzīvojošajiem, kas vēlas uzspēlēt nelielā cilvēku skaitā.
Laukumos citviet Latvijā
Tomēr nav tā, ka šī izklaide kaut kā ekskluzīvi būtu pieejama tikai mūsu galvaspilsētā. Arī citviet Latvijā ir atrodami plaši un interesanti laukumi – kā iekštelpās, tā ārpus tām. Viens no nopietnākajiem šāda veida laukumiem atrodas Siguldā. Tur vienkopus ir pieejami pat vairāki laukumi – kazarmās, angārā, bunkurā un arī āra apstākļos – auto parkā un mežā. Tas ir samērā populārs galamērķis skolēnu ekskursijām. Otra opcija Rīgas tuvumā, tomēr stipri aiz tām robežām, atrodas Jelgavā. Tiesa, tur gan ir pieejams tikai iekštelpu laukums, tomēr gana plašs, interesants un daudzveidīgs.

Samērā plašs āra laukums ir pieejams Aizputes pusē, un vairāki iekštelpu laukumi arī Liepājā. Populārākais lāzertaga laukums Liepājā ir krasi atšķirīgs no Rīgā pieejamajiem, jo savos izmēros ir gan mazāks, gan citādi iekārtots. To izgaismo arī zilas neona gaismas, kas vairāk atgādina sendienu laser tag arēnas ar vecās paaudzes ieročiem. Tomēr tā ir forša izklaides vieta. Visbeidzot, Vidzemes un Latgales iedzīvotājiem arī ir iespēja izklaidēties, jo gan Valmierā, gan Daugavpilī ir pieejami pāris laukumi. Tiesa, tie ir āra laukumi un vispatīkamākie liksies gada siltajos mēnešos.
Izbraukumā - oriģinālā vietā
Lāzertags ir īpašs ar to, ka tā spēlēšanu var noorganizēt praktiski jebkurā vietā – gan āra apstākļos, gan arī iekštelpās. Spēles procesā nekādā veidā netiek bojāta apkārtējā vide, kas nozīmē, ka šo izklaidi bez problēmām varētu integrēt pat vietā, kas pirmajā acu uzmetienā galīgi nevarētu atgādināt laser tag laukumu, piemēram, skolā vai ofisā. Līdzīgi būtu arī ar pilsētu parkiem un gājēju ielām – ja pasākums ir saskaņots ar pašvaldību, tad potenciāli varat gūt asus iespaidus un pozitīvas emocijas vietās, kur agrāk devāties pavisam parastās ikdienas gaitās. Tieši tas ir tas, kas šo iespēju padara tik ekskluzīvu, jo atšķirīgs skata punkts uz ierasto allaž būs foršs un atmiņā paliekošs.

Šādas netradicionālas vietas izvēles visbiežāk ir saistītas ar pasākuma formātu, piemēram, spēle Vecrīgā lieliski papildinātu vecpuišu ballīti, vai spēle ofisā lieliski papildinātu korporatīvo pasākumu. Skolas gaiteņi var likties vienveidīgi un garlaicīgi, bet kā būtu, ja ekskursijā jūs nekur nedotos, bet pie jums ciemos atbrauktu lāzertags? Tas šai vietai piešķirtu pavisam citas emocijas. Galvenais, lai to akceptē direktore! Bet kur vēl varētu spēlēt? Lielākie šīs spēles entuziasti labprāt apmeklē militārus objektus, piemēram, pamesto armijas bāzi Mārupē vai Garkalnē. Faktiski, jebkurš pamest objekts, kurā ir iespējams iekļūt, varētu kalpot par ļoti oriģinālu spēles norises vietu.
Alex Jones is a very bad person.